Jako pierwszy poinformował o transferze „Lewego” do Barcy, teraz mówi o jego odejściu. „W styczniu”

Data:

Czy Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony już w styczniu? Taką informację przekazał dziennikarz, który niemal dwa lata temu jako pierwszy poinformował o tym, że polski napastnik odejdzie z Bayernu Monachium i trafi właśnie do Katalonii.

Robert Lewandowski przeżywa trudny czas. W tym sezonie La Ligi zagrał w 13 meczach, w których zdobył 7 bramek i zaliczył 3 asysty. Do tego zagrał 4 mecze w Lidze Mistrzów, w których zdobył tylko 1 gola w otwierającym rozgrywki meczu z Antwerpią. Fatalny w jego w jego wykonaniu był przede wszystkim ostatni mecz z Atletico – zmarnował w nim kilka świetnych okazji. Kibice zaczęli za to go już otwarcie krytykować.

Zastanawiający jest również fakt, że zaczęły wypływać informacje dotyczące kontraktu Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie. Zdaniem dziennikarzy dobrze znających realia katalońskiego klubu, taka taktyka jest czymś normalnym dla tamtejszych władz. Dotyczy ona zawodników, którzy rozczarowują formą i chce się ich „wypchnąć” z Barcelony.

Przypomnijmy bowiem, że ostatnio katalońscy dziennikarze poinformowali o tym, że kontrakt „Lewego” jest progresywny. Robert Lewandowski więc z każdym kolejnym sezonem zarabia więcej, względem poprzedniego.

Robert Lewandowski odejdzie z Barcelony już w styczniu?

W takiej sytuacji głos zabrał dziennikarz Maciej Iwański z TVP Sport. To on, jako pierwszy, wiosną 2022 roku podał informację o tym, że Robert Lewandowski trafi do klubu FC Barcelona. Teraz napisał dłuższy felieton, w którym przemycił informację o tym, że „Lewy” już w styczniu może zmienić klub.

Odejście Lewandowskiego – powtórzę – jest, jak słyszę, możliwe nawet w styczniu, zależnie od wysokości oferty, jaka może być złożona za Polaka. Władze Barcelony wiedzą, że wobec aktywnego, wielkiego kontraktu Roberta nie tylko zaoszczędzą na takim ruchu, ale jeszcze zasilą klubową kasę poważną sumą za 35-letniego piłkarza. W środku klubu mają trwać dyskusje co do najlepszego wyjścia – napisał Maciej Iwański.

Cały tekst dziennikarza można przeczytać na stronie TVP Sport. Iwański w podsumowaniu napisał: – o tym, że Lewandowski ma opuścić Katalonię najpóźniej latem wobec sytuacji finansowej Barcelony, słabnącej formy oraz przyjścia Vitora Roque jest przekonanych wielu dziennikarzy zajmujących się Barceloną.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE