Wstrząsające szczegóły śmierci męża Justyny Kowalczyk. Mrożą krew w żyłach

Data:

Dla całego środowiska wspinaczy górskich to prawdziwy szok. Nie żyje Kacper Tekieli, polski wspinacz, alpinista. Prywatnie był mężem Justyny Kowalczyk, medalistki olimpijskiej w biegach narciarskich. Szczegóły jego śmierci w tragicznym wypadku są wstrząsające.

Do tragicznego wypadku miało dojść wczoraj (17 maja). Kacper Tekieli w szwajcarskich Alpach przebywał od początku maja, gdzie zdobywał kolejne czterotysięczniki. O wszystkim, na bieżąco informował w swoich profilach w mediach społecznościowych. Głównie na Instagramie.

– 9 maja informował o wyprawie na Bishorn (4153 m), dwa dni później o Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). W weekend wspinacz pisał o zdobyciu Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m) – mogliśmy przeczytać w mediach.

Niestety, dziś rano nadeszła tragiczna informacja. Kacper Tekieli zginął w tragicznym wypadku w szwajcarskich Alpach. Jak doszło do jego śmierci?

– Kacper realizował ambitny projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. Niestety wczoraj, 17 maja, spadł podczas zejścia wraz z lawiną (deską śnieżną) na północną stronę góry… – podał portal wspinanie.pl.

Potwierdził to Jerzy Natkański dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego. W rozmowie z Radiem Zet przekazał, że Kacper Tekieli zmarł w szwajcarskich Alpach. Zginął w lawinie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE