Wspaniały gest Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk jej tego nie zapomni

Data:

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. 17 maja w szwajcarskich Alpach w tragicznym wypadku zginął Kacper Tekieli, prywatnie mąż Justyny Kowalczyk. Do polskiej biegaczki płynął kondolencje z różnych stron. Również od jej największej rywalki z czasów sportowej kariery.

Kacper Tekieli zginął w lawinie w szwajcarskich Alpach. Z informacji przekazanych przez media wynika, że mąż Justyny Kowlaczyk spadł z wysokości ponad tysiąca metrów.

Poruszona tragedią jest Marit Bjoergen. Kiedyś obie panie były największymi rywalkami w biegach narciarskich do tego stopnia, że Norweżka nie była najbardziej lubiana wśród polskich kibiców. Teraz zachowała się w piękny sposób i złożyła wzruszające kondolencje Justynie Kowalczyk.

W rozmowie z dziennikarzami norweskiego dziennika „Dagblaget” złożyła dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej kondolencje i wyrazy współczucia. – To niezwykle smutna wiadomość. Justynie i jej rodzinie składam najszczersze kondolencje, łączę się z nią w żalu i stracie – powiedziała Marit Bjoergen.

Na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku obie zawodniczki królowały w kobiecych biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska (2010 Vancouver – 30 km techniką klasyczną, 2014 Soczi – 10 km techniką klasyczną), dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna medalistka olimpijska, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, czterokrotna zwyciężczyni prestiżowego Tour de Ski.

Z kolei Marit Bjoergen to czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, trzykrotna zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji dystansowej, pięciokrotna zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji sprinterskiej oraz zwyciężczyni Tour de Ski. Ma na swoim koncie 15 medali olimpijskich, w tym 8 złotych (drużynowo i indywidualnie).

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE