Jest nagranie! Właśnie to Szymon Marciniak powiedział na konferencji firmowanej przez Mentzena [WIDEO]

Data:

Czy z powodu tego nagrania Szymon Marciniak miał zostać odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów? Dziennikarz Kanału Sportowego zamieścił fragment przemówienia polskiego sędziego podczas konferencji „Everest”. Zobaczcie sami.

To było jak grom z jasnego nieba. W czwartek gruchnęła wiadomość o tym, że stowarzyszenie „Nigdy Więcej” złożyło donos do UEFA na Szymona Marciniaka. Powodem był udział polskiego sędziego w wydarzeniu, które wcześniej reklamowane było przez Sławomira Mentzena.

– Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej, skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – powiedział jeden ze współtwórców stowarzyszenia Rafał Pankowski.

Dziennikarze szybko dotarli do nagrania z konferencji. Okazało się jednak, że Szymon Marciniak opowiadał tam o swojej drodze, o swoich początkach i jak doszedł do prowadzenia finału mistrzostw świata. Było to przemówienie motywacyjne o tym, jak dojść do spełnienia swoich marzeń. Zaprezentował również medal, który otrzymał po finale mistrzostw świata.

Nagranie udostępnił na swoim twitterze dziennikarz Adam Sławiński. W poście zwrócił się do stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, które doniosło na polskiego sędziego. – Od kiedy opowiadanie o spełnianiu marzeń ma coś wspólnego z rasizmem, antysemityzmem i brakiem tolerancji? – napisał.

UEFA ma dziś oficjalnie podjąć decyzję. Z informacji topowych dziennikarzy (m.in. od Tomasza Włodarczyka) wynika jednak, że Szymon Marciniak nie zostanie odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE