Piotr Żyła zawalczy ze Sławomirem Peszko w MMA? Nawet Adam Małysz zabrał głos

Data:

To może być wielki hit. Nowa federacja freak fight Clout MMA chce wejść na rynek nie tylko z przytupem, ale również z drzwiami i całą framugą. Według medialnych informacji ta federacja chce zorganizować wielką walką. W niej mieliby się zmierzyć Piotr Żyła i Sławomir Peszko.

Informację, jako pierwszy podał portal sport.pl. Była to jednak informacja w formie spekulacji. Dziennikarze pisali, że Sławomir Peszko ma już upatrzonego rywala do swojego debiutu w MMA i ma to być Piotr Żyła. Według sport.pl skoczek otrzymał specjalne pozwolenie od PZN.

Teraz głos zabrał sam zainteresowany. Okazją do tego były Igrzyska Europejskie, w ramach których odbywa się również konkurs skoków narciarskich na igielicie.

Co na to wszystko Piotr Żyła? – A też takie plotki słyszałem – odpowiedział w swoim stylu w rozmowie z TVP Sport. – Nie wiem. Tak jak mówię, nie wiem, też coś takiego słyszałem. Nie wiem, o co w tym chodzi – dodał Piotr Żyła, któremu uśmiech nie schodził z twarzy.

Co więcej, głos w tej sprawie zabrał nawet Adam Małysz. – Zapytałem Piotra o walkę z Peszką w MMA. Jego odpowiedź? Uśmiechnął się i też powiedział, że to słyszał. Oficjalnie nic nie wiemy. Teoretycznie wagowo z Peszką nie miałby szans, ale szybkościowo – owszem – powiedział dla TVP Sport, Adam Małysz.

Walka miałaby się odbyć w formule bokserskiej, w małych rękawicach. To zawodnicy o podobnej wadze i wzroście. Dwa lata starszy jest Peszko. Pierwsza gala Clout MMA ma odbyć się na początku sierpnia. Podczas tego wydarzenia nie dojdzie jednak do walki Sławomir Peszko – Piotr Żyła. Sam były piłkarz zapowiedział, że do klatki wejdzie w 2024 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE