REPREZENTACJA POLSKI WICEMISTRZEM EUROPY W HALOWYM HOKEJU NA TRAWIE

Data:

Ogromny sukces polskiego sportu! W rozgrywanych w belgijskim Leuven Halowych Mistrzostwach Europy w Hokeju na Trawie reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal! To największy sukces w tej dyscyplinie sportu od osiemnastu lat, czyli od 2006 roku. Poniżej zamieszczamy więcej informacji.

Halowy hokej na trawie to wyjątkowo widowiskowa dyscyplina sportu. W drużynie gra 6 zawodników, bramki mają 2 metry długości i 3 metry szerokości, a w odmianie halowej kije są lżejsze niż na boisku otwartym. Gra toczy się w naprawdę szybkim tempie.

Właśnie w tej dyscyplinie sportu reprezentacja Polski właśnie została wicemistrzem Europy. Początek wcale nie był łatwy, bo nasza kadra nie bez problemów wyszła z grupy. Tam bowiem dwa razy wygraliśmy – 4:2 z Belgią i 4:3 z Czechami oraz dwa razy przegraliśmy – 4:5 z Ukrainą i 5:6 z Portugalią. Taki bilans pozwolił jednak wyjść z grupy.

W półfinale po pełnym emocji, pasjonującym meczu pokonaliśmy Austrię. Po regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, potrzebne były więc rzuty karne. W nich lepsi byli Polacy, którzy wygrali 3:2 po trafieniach Roberta Pawlaka (dwa gole) i Gracjana Jarzyńskiego.

Finał to pojedynek z mocarzami tej dyscypliny – Niemcami. Początek był obiecujący. Bowiem przed końcem drugiej kwarty remisowaliśmy 1:1 dzięki trafieniu autorstwa Gracjana Jarzyńskiego. Niemcy jednak szybko się otrząsnęli, jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a w kolejnych kwartach potwierdzili swoją klasę. Niemcy finał wygrali ostatecznie 5:2. Drugą bramkę dla Polaków zdobył Patryk Pawlak.

Reprezentacja Polski wicemistrzem Europy w halowym hokeju na trawie

Dla reprezentacji Polski to ogromny sukces. Po raz ostatni wicemistrzostwo Polski w Halowym Hokeju na Trawie udało się zdobyć w 2006 roku.

– Niestety, nie udało się zdobyć tytułu, ale i tak jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągnęliśmy. Uważam, że w całym turnieju zagraliśmy bardzo dobrze. To jest jednak dopiero początek, my tworzymy na nowo historię halowego hokeja – powiedział po finale Patryk Pawlak.

Dzięki srebrnym medalom mistrzostw Europy, reprezentacja Polski uzyskała awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Jeszcze raz ogromne gratulacje!

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE