Zemsta Francuzów za Marciniaka? Trzech POLAKÓW w najgorszej jedenastce mundialu!

Data:

Francuska gazeta L’Equipe ogłosiła najgorszą jedenastkę mundialu. Niestety dla nas, jest w niej trzech Polaków.

Francuska gazeta L’Equipe przyznała polskiemu sędziemu, Szymonowi Marciniakowi, arbitrowi finału mundialu w Katarze, notę 2. Francuzi mieli wiele obiekcji wobec pracy Polaka, sugerowali nawet, że wypaczył wynik meczu.

Medium podało także subiektywną, najgorszą jedenastkę turnieju na Bliskim Wschodzie. Okazuje się, że jest w niej aż trzech zawodników reprezentacji Polski. Niektórzy internauci twierdzą, że może być to zemsta za… Szymona Marciniaka.

I o ile, co do jednego nazwiska zawodnika umieszczonego wśród najgorszych graczy mundialu można się zgodzić, to dwa kolejne są mocno zaskakujące.

Najgorsza jedenastka mundialu według L’Equipe. Trzech Polaków

Do najgorszej jedenastki mundialu Francuzi delegowali Krystiana Bielika, który faktycznie zagrał słaby turniej. Pomocnik był „elektryczny”, często popełniał błędy i – wszystko na to wskazywało – przyjechał na turnieju najzwyczajniej bez formy.

Dwaj kolejni polscy piłkarze w tym niechlubnym zestawieniu mogą jednak zaskakiwać. Matty Cash, boczny obrońca naszej drużyny, nie grał wprawdzie rewelacyjnie, ale nie był też kompletną fajtłapą. W meczu z Francją kilka razy popisowo zatrzymał Mbappe, dobrze prezentował się także w spotkaniu z Arabią Saudyjską.

Kompletnie absurdalna wydaje się z kolei nominacja dla Piotra Zielińskiego. Pomocnik SSC Napoli rozegrał przecież dobre zawody zarówno z Arabią Saudyjską, jak i Francją. Poprawnie zaprezentował się również z Meksykiem. Jedyny mecz, w którym – podobnie zresztą jak cały zespół – zagrał źle to starcie z Argentyną.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE