Trener Francuzów wypowiedział się o Marciniaku. „Będę uważał na to, co mówię”

Data:

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, zabrał głos ws. pracy Szymona Marciniaka. Opiekun Trójkolorowych już na samym wstępie swojej wypowiedzi oświadczył, że „będzie uważał na to, co mówi”.

Francuzi są mocno krytyczni wobec pracy Szymona Marciniaka. Tamtejsza gazeta L’Equipe przyznała naszemu sędziemu notę 2, o czym szerzej pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Olivier Giroud, napastnik reprezentacji Francji, który murawę opuścił już w pierwszej połowie spotkania, zarzucił natomiast, że Marciniak „okradł” ich zespół z dwóch bramek. – Nie wiem kto pozwolił mu (Szymonowi Marciniakowi – przyp. red.) sędziować ten mecz. On nie zna się kompletnie na piłce i okradł nas z dwóch bramek… – powiedział Francuz. Więcej TUTAJ.

Teraz głos ws. pracy Szymona Marcinaka zabrał selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps. Szkoleniowiec Trójkolorowych był powściągliwy w słowach, jednak da się u niego wyczuć podobne nastawienie, co u Giroud.

Deschamps o pracy Szymona Marciniaka

– Będę uważał na to, co mówię – powiedział już na wstępie swojej wypowiedzi selekcjoner Francuzów. – Sędzia był, jaki był. Mógł być gorszy, mógł być lepszy. Podjął pewne decyzje, które mogą prowadzić do dyskusji, jak to bywa w każdym meczu – dodał arbiter.

– Już przed finałem pozwoliłem sobie powiedzieć, że Argentyna nie była nieszczęśliwa, po meczu nie powiem nic innego. Nie chcę im jednak odbierać zasług za wygranie Pucharu Świata. Po meczu rozmawiałem z sędziami, ale nie będę wchodzić w szczegóły – powiedział selekcjoner reprezentacji Francji – podkreślił Didier Deschamps.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE