Brytyjczyk napisał o Marciniaku i zebrał kilkadziesiąt tysięcy „lajków”. Jego wpis to duma dla Polaków

Data:

Ryan Taylor, dziennikarz m.in. Daily Express, zamieścił na Twitterze wpis dedykowany Szymonowi Marciniakowi. Jego tweet wywołał gigantyczne zainteresowanie wśród internautów z całego świata.

Finał mundialu już za nami, jednak w Polsce wciąż wybrzmiewają jego echa. Wszystko ze względu na fakt, iż to nasz rodak, Szymon Marciniak, był głównym rozjemcą decydującego starcia podczas turnieju w Katarze.

Jego postawa była oceniana bardzo dobrze, aczkolwiek do pracy Polaka wiele zastrzeżeń mają Francuzi. Twierdzą m.in., że gol na 3-2, którego zdobył Leo Messi, nie powinien zostać uznany, ponieważ jeszcze przed strzałem Argentyńczyka na murawę wbiegli jego koledzy z drużyny, którzy tego dnia zasiedli na ławce rezerwowych.

Nie wszyscy jednak mają takie zdanie na temat postawy Szymona Marciniaka. Głos ws. jego pracy zabrał m.in. brytyjski dziennikarz Ryan Taylor.

Napisał o Marciniaku i zebrał kilkadziesiąt tysięcy reakcji

Taylor, brytyjski dziennikarz Daily Express, poświęcił Marciniakowi osobny wpis. Żurnalista ocenił pracę Polaka bardzo dobrze, co może być dla nas powodem do dumy. Wspomniał także, że droga Marciniaka na sędziowski szczyt nie była usłana różami.

– Wszyscy łatwo krytykujemy sędziów, ale sędzia finału Pucharu Świata Szymon Marciniak był znakomity. Wyjątkowo wyjątkowy, biorąc pod uwagę, że Polak opuścił Euro 2020 po zdiagnozowaniu tachykardii (choroby serca) – napisał Taylor.

Dziennikarz podkreślił również fakt, iż decyzje Marciniaka były trafne, nawet bez pomocy systemu VAR. – Punkt odniesienia – napisał Taylor doceniając tym samym klasę polskiego arbitra.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE