Uważajcie na ten profil! To nie jest Sławomir Peszko

Data:

Fałszywe profile w mediach społecznościowych to prawdziwa plaga. Przekonaliśmy się o tym my i… Sławomir Peszko. Tym razem na przykładzie serwisu Twitter. 

W serwisie brameczki.pl opublikowaliśmy niedawno artykuł o noworocznym wpisie, który zamieścił Sławomir Peszko na Twitterze. Konto miało zdjęcie „Peszkina”, obserwujących i sprawiało wrażenie „legitnego”.

Rzekomy „Peszko” zamieścił na nim wpis, że czuje się nie najlepiej po imprezie sylwestrowej. Użył dość kontrowersyjnych słów, jakoby miał „urwany ryj”. Zasięg był wysoki, ponieważ opublikował go pod wpisem Kanału Sportowego, którego dziennikarze być może również uwierzyli w autentyczność profilu odpowiadając na tweeta (po kilku godzinach odpowiedź została skasowana).

To nie jest Sławomir Peszko. Fake profil na Twitterze

W całej sprawie zgłosili się do nas przedstawiciele Peszko Team, czyli managmentu piłkarza Wieczystej Kraków, którzy poinformowali nas, że zawodnik nie posiada konta w serwisie społecznościowym Twitter.

Podkreślili również, że ów profil to najzwyklejszy fake. Ktoś po prostu podszywa się pod byłego reprezentanta Polski i próbuje w ten sposób łapać łatwe lajki, ale również narażać na szwank jego wizerunek.

Ostrzegamy więc, jeżeli traficie w serwisie społecznościowym na to konto, najlepiej zgłoście je do administracji. To nie jest Sławomir Peszko!

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE