„L’Equipe” o Przemysławie Frankowskim. Takie słowa to prawdziwa duma dla Polaków

Data:

Przemysław Frankowski to bohater wczorajszego meczu RC Lens z PSG. Nasz rodak został doceniony również przez największy sportowy dziennik nad Loarą, czyli L’Equipe.

Przemysław Frankowski mecz z PSG zdecydowanie zapisze do udanych. Polak zdobył gola w meczu z ekipą z Paryża i otworzył wynik spotkania, które RC Lens wygrało ostatecznie 3-1. Nad grą naszego rodaka rozpływają się nie tylko kibice, ale i eksperci.

Po meczu dogłębną analizę jak zwykle przeprowadził największy sportowy dziennik we Francji, czyli L’Equipe. Dziennikarze rozłożyli spotkanie na czynniki pierwsze i docenili grę reprezentanta Polski, który jeszcze niedawno występował na mundialu w Katarze.

Popularny „Franek” otrzymał wysoką ocenę za mecz z PSG, a uzasadnienie do niej sprawia, że jako Polacy i kibice, możemy czuć się naprawdę dumni.

Przemysław Frankowski doceniony. Takie słowa to duma dla Polaków

Jeszcze niedawno dziennikarze L’Equipe krytykowali sędziego Szymona Marciniaka, ale po meczu z PSG nie mieli wyjścia i musieli pochwalić naszego innego rodaka. Przemysław Frankowski zdobył gola i poprowadził swój zespół do triumfu nad wyżej notowanym rywalem.

Skrzydłowy RC Lens otrzymał wysoką notę „8”, a dziennikarze rozpływali się nad jego występem. – Wykonał ogromną pracę na prawej stronie boiska. Wygrał większość pojedynków z rywalem. Świetnie radził sobie z przeciwnikami, był oszałamiający, jeżeli chodzi o skuteczność i dokładność podań. Jego konsekwencja w grze pomogła drużynie utrzymać wynik – czytamy w L’Equipe.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE