Robert Lewandowski jest niesamowity. Właśnie pobił ponad 50-letni rekord!

Data:

Robert Lewandowski jest po prostu niesamowity. Napastnik reprezentacji Polski w trakcje meczu z reprezentacją Łotwy pobił jeden z najdłużej niepobitych rekordów. Kibice czekali na to ponad pół wieku.

We wtorek reprezentacja Polski zakończyła swoje występy w 2023 roku. Po nieudanych eliminacjach do EURO 2024 przyszedł czas na towarzyskie spotkanie z Łotwą, które udało się wygrać 2:0. Bramki dla naszej Kadry zdobyli Przemysław Frankowski i Robert Lewandowski. Przy obu trafieniach asystował Nicola Zalewski.

Gol Roberta Lewandowskiego okazał się jednak historyczny. 35-letni napastnik został bowiem najstarszym strzelcem bramki dla reprezentacji Polski w całej historii. Wcześniej to miano dzierżył Lucjan Brychczy, który ten rekord ustanowił 27 sierpnia 1969 roku. Był wówczas o kilka tygodni młodszy od dzisiejszej gwiazdy FC Barcelony.

To oznacza, że Lucjan Brychczy był rekordzistą pod tym względem przez 54 lata. Od teraz nowym rekordzistą jest Robert Lewandowski.

Jeśli chodzi o TOP 5 najstarszych strzelców, to na trzecim miejscu znajduje się Henryk Alszer, który gola zdobył mając 34 lata, na czwartym miejscu jest Jacek Bąk, który również miał 34 lata, a na piątym miejscu jest Henryk Reyman (33 lata 11 miesięcy i 7 dni). Ten ostatni gol padł w lipcu 1931 roku!

Najbliższy mecz reprezentacji Polski odbędzie się 21 marca 2024 roku. Będzie to barażowy półfinał z Estonią, który odbędzie w Polsce, ale jeszcze nie wiadomo na jakim stadionie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE