Prezes Wisły Kraków wściekły po juniorskich derbach. „Legitymizacja patologii”

Data:

Takiego oświadczenia po meczu Centralnej Ligi Juniorów nie widzieliśmy chyba nigdy. Jarosław Królewski postanowił w mocnych słowach ocenić to, co działo się podczas juniorskich derbów pomiędzy Cracovią i Wisłą Kraków. Padło nawet sformułowanie o „legitymizacji patologii”.

Dawno tyle nie pisało się o meczu Centralnej Ligi Juniorów. W sobotnim meczu CLJ u-19 Cracovia rozbiła Wisłę Kraków 5:0 i pewnie każdy przeszedłby z tym do porządku dziennego, gdyby nie oświadczenie Jarosława Królewskiego. Prezes Wisły Kraków postanowił zabrać stanowisko na swoim profilu na platformie „X”.

Poszło o akcję z końcówki pierwszej połowy, gdy było jeszcze 0:0. Wtedy to doszło do starcia pomiędzy zawodnikiem Wisły Kraków Marcinem Górkiewiczem a Filipem Rózgą w polu karnym, w wyniku którego arbiter podyktował „jedenastkę” dla Cracovii. Do tego Górkiewicz dostał drugą żółtą kartkę, a co gorsze, doznał w tej sytuacji urazu i karetką został odwieziony do szpitala.

Królewski miał swoje spojrzenie na tę sytuację. Napisał następujące słowa: „Piłkarz Cracovii, Filip Rózga, tak bohater imprezy alkoholowej, którą klub z ul. Kałuży tak wybitnie PRowo potępiał, fauluje brutalnie w ataku piłkarza Wisły Górkiewicza, zabiera go karetka i z tego powodu trafia na izbę przyjęć. Piłkarz Cracovii powinien otrzymać żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną, czym się kończy? Żółtą kartka dla piłkarza Wisły, a konsekwencji czerwoną oraz karnym dla Cracovii. Wisła traci gola i do końca meczu gra w dziesiątkę. Przegrywa sromotnie”.

– PS. Mam gdzieś głosy, które pojawią się pod wpisem, że tłumaczymy tym porażkę. Niech świat poczyta jak legitymizuje się patologię na poziomie młodzieżowym – sędziowską oraz moralną – uprawnienie do gry zawodnika kilka dni po skandalu alkoholowym” – napisał prezes i właściciel Wisły Kraków – dodał Królewski.

Świetna praca w Akademii Cracovii

W tym miejscu warto podkreślić, że Cracovia tej jesieni wygrała wszystkie derby w Centralnych Ligach Juniorów. Kolejno do lat 15, 17 i 19. W najmłodszej kategorii Cracovia pokonała Wisłę Kraków 2:0, w kategorii do lat 17 było 3:1 na korzyść „Pasów”, a rzeczony wyżej mecz to już wygrana aż 5:0 Cracovii nad Wisłą.

Trudno więc nie pochwalić znakomitej pracy Dyrektora Akademii Cracovii Jakuba Popielarza, który pracę rozpoczął w lutym bieżącego roku, wprowadził wiele nowych projektów, a efekty tego widać jak na dłoni.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE