Nie tak drogo! Tyle AS Roma chce zarobić za Nicole Zalewskiego

Data:

Nicola Zalewski prawdopodobnie tego lata zmieni klub. AS Roma chce sprzedać swojego wychowanka i ustaliła nawet potencjalną kwotę transferu. Trzeba uczciwie przyznać, że nie jest ona zbyt wysoka.

Nicola Zalewski na wylocie z AS Roma. Pewnie kilka miesięcy temu takiego newsa by nie było, ale zmiana trenera w klubie z Rzymu zmieniła wszystko. Jose Mourinho, który stawiał na Polaka został zamieniony na Daniele de Rossiego i właściwie od razu nasz reprezentant stracił miejsce w składzie.

Co więcej, na początku dostawał szanse z ławki, ale na innej pozycji. Grał bowiem jako ofensywny pomocnik. To jego pozycja z czasów juniorskich, ale w seniorach, u Mourinho, grał przede wszystkim jako wahadłowy. Nicola Zalewski u Daniele De Rossiego w tej roli zaczął grać dopiero pod koniec sezonu.

To więc musiał się tak skończyć. Jak informuje “La Gazzetta dello Sport” władze Romy podjęły decyzję o wystawieniu Zalewskiego na sprzedaż podczas letniego okienka transferowego. Cena za wciąż młodego, bo 22-letniego zawodnika (rocznik 2002) wcale nie wydaje się być wysoka. Wręcz przeciwnie!

Za ile Roma chce sprzedać Zalewskiego? Otóż według informacji włoskich dziennikarzy reprezentant Polski został wyceniony na kwotę pomiędzy 10 milionów euro a 12 milionów euro. Wydaje się być to nie dużo, biorąc pod uwagę jego młody wciąż wiek i już spore doświadczenie i sukcesy. Chociażby zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy w 2022 roku.

Nicola Zalewski w Serie A zadebiutował w sezonie 2020/2021. Od tego czasu w barwach AS Romy wystąpił łącznie w 72 ligowych spotkaniach, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Do tego dorobku należy doliczyć 29 spotkań w europejskich pucharach i 4 asysty.

Obecnie Nicola Zalewski przygotowuje się z reprezentacją Polski do zbliżającego się EURO 2024.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE