Będzie kolejny, piękny stadion w Ekstraklasie! Planowane otwarcie jeszcze w tym roku

Data:

PKO BP Ekstraklasa. W najwyższej klasie rozgrywkowej pojawi się kolejny, nowy i piękny stadion. Koszt jego budowy ma zamknąć się w kwocie 290 milionów złotych. Planowany koniec budowy to grudzień 2024 roku.

W Polsce co rusz powstają nowe stadiony piłkarskie. Ostatnio takie obiekty otworzono chociażby w Szczecinie, czy w Sosnowcu. W tym drugim mieście gościnnie grał Raków Częstochowa w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów oraz w fazie grupowej Ligi Europy. Na ukończeniu są z kolei dwa inne obiekty.

Pierwszym z nich jest stadion Odry Opole. Drugim obiekt GKS-u Katowice, a więc świeżo upieczonego beniaminka PKO BP Ekstraklasy. Klub, który po prawie dwóch dekadach wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy już wkrótce będzie swoje mecze rozgrywał na nowym, pięknym i w pełni funkcjonalnym obiekcie.

Nowy stadion GKS-u Katowice powstaje w okolicach ulic: Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego. Jego pojemność wynosić ma 15 tysięcy krzesełek. Łączy koszt budowy takiego obiektu są niebagatelne, bowiem wszystko ma zamknąć się w kwocie 290 milionów złotych.

arc/rs architekci

GKS Katowice z nowego obiektu powinien się cieszyć w najbliższym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Obiekt ma bowiem być gotowy do końca 2024 roku. Jeśli wszystko pójdzie więc zgodnie z planem, to piłkarze pierwszy swój domowy mecz na nowym stadionie zagrają w rundzie wiosennej sezonu 2024/25.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE