Arkadiusz Milik na wylocie z Juventusu?! „Klub proponuje go uczestnikowi Ligi Mistrzów”

Data:

Arkadiusz Milik może zmienić klub?! Tak przynajmniej informują włoskie media, które wskazały nawet drużynę, do której może trafić napastnik reprezentacji Polski.

Arkadiusz Milik ma za sobą dobry czas. Pod koniec sezonu złapał naprawdę dobrą formę, razem z Juventusem wygrał Puchar Włoch, a sam został królem strzelców tych rozgrywek. Do tego całkiem nieźle finiszował w Serie A, gdzie w meczu z Bologną strzelił piękną bramkę z rzutu wolnego.

Jego dobra forma została doceniona przez Michała Probierza. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał Arkadiusza Milika do szerokiej kadry na zgrupowanie przed mistrzostwami Europy. Dla Milika to powrót do kadry po ponad pół roku od ostatniego powołania.

Czy to jednak koniec dobrych dla niego wieści? Według informacji „La Gazzetta dello Sport” dyrektor sportowy Juventusu, Cristiano Giuntoli, zaproponował Milika innemu włoskiemu uczestnikowi Ligi Mistrzów – Bolonii. Bologna zakończyła sezon w Serie A na 5.miejsce, które dało jej awans do Ligi Mistrzów pierwszy raz w historii.

Arkadiusz Milik w ubiegłym sezonie na boisko wchodził głównie z ławki. Nie dziwi więc fakt, że w Serie A zdobył tylko 4 bramki i zaliczył do tego 1 asystę. Dlatego Juventus miałby się rozglądać za kimś, kto nawet wchodząc z ławki, da więcej konkretów.

Reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Warszawie 2 czerwca. 7 i 10 czerwca Polacy zagrają dwa mecze przygotowawcze – z Turcją i Ukrainą, a następnie wylecą do Niemiec na turniej. Przed wylotem na EURO Michał Probierz będzie musiał skreślić dwóch zawodników.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE