Piotr Świerczewski: Nawet jeśli weźmiemy Włocha, będziemy grać tak samo jak za Michniewicza

Data:

Ciekawy głos w sprawie zatrudnienia nowego selekcjonera. Były reprezentant Polski – Piotr Świerczewski – uważa, że zmiana na stanowisku selekcjonera zmieni niewiele. – Będziemy grać jak za Michniewicza – uważa popularny „Świr”.

Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Informacja została podana w czwartek rano przez Polski Związek Piłki Nożnej. – Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji, PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza – czytamy w komunikacie.

Głos w sprawie postanowił zabrać Piotr Świerczewski. Były reprezentant Polski uważa, że zmiana na stanowisku selekcjonera nie zmieni wiele w grze naszej kadry. – Ja też mogę powiedzieć: weźcie mnie, za Świerczewskiego będziemy grać pięknie! Tyle że rzeczywistość szybko to zweryfikuje. Dopóki w Polsce nie ma szkolenia, nie będziemy mieć drużyny grającej widowiskowo. Możemy fajnie pograć z Litwą albo San Marino, ale nie z Francją czy Hiszpanią – powiedział dla „Faktu”.

Świerczewski jest również zdania, że następcą Michniewicza powinien być Polak. Z drugiej jednak strony, były piłkarz nie widzi odpowiednich kandydatów na naszym rynku.

– Maciej Skorża dopiero rozpoczął pracę w Japonii. Henryk Kasperczak jest już chyba trochę za stary. Wielu polskich kandydatów nie widać. Nawet jeśli weźmiemy np. Włocha, będziemy grać tak samo jak za Michniewicza – podkreśla.

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy w najbliższych tygodniach.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE