Jacek Ziober: Nagroda dla Czesława Michniewicza? Dla mnie to kpina w żywe oczy

Data:

Czesław Michniewicz otrzyma prestiżową nagrodę? W ostatnim czasie były selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał nominację do tytułu Selekcjonera Roku od międzynarodowego stowarzyszenia historyków i statystyków futbolu. Tym samym znalazł się wśród takich szkoleniowców jak Didier Deschamps czy Lionel Scaloni.

Historycy i statystycy futbolu docenili fakt, że Polska po raz pierwszy wyszła z grupy na Mundialu od 1986 roku. Tak przynajmniej motywowana jest ta nominacja. Z nią nie zgadza się jednak były reprezentant Polski – Jacek Ziober.

– No bo za co niby nagradzać Michniewicza? Za jeden mecz ze Szwecją, do którego zresztą mogłoby nawet nie dojść, gdyby reprezentacja Rosji nie została wykluczona po agresji tego kraju na Ukrainę? Za to, że wyszedł z grupy po 36 latach? To raczej świadczy o nieudolności jego poprzedników niż o jego umiejętnościach. Michniewicz nic nie osiągnął!

Były zawodnik klubów hiszpańskich i francuskich idzie dalej w swojej krytyce. – Ta cała IFFHS to jakaś grupa kabaretowa, a nie poważne federacja, skoro nagrodziła Michniewicza. Bo już sama obecność byłego trenera Polaków w tak znakomitym gronie nominowanych to dla Michniewicza wielka i niezasłużona nagroda – powiedział dla „Faktu” Jacek Ziober.

Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski 31 grudnia 2022 roku. Nazwisko jego następcy najprawdopodobniej poznamy w styczniu.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE