Aleksander Storożuk: Krychowiak nie namawiał nikogo do odejścia z Krasnodaru

Data:

Wraca temat Grzegorza Krychowiaka i jego gry w Rosji. Przypomnijmy, że jego kontrakt z rosyjskim klubem FK Krasnodar wciąż jest aktualny, a do Arabii Saudyjskiej jest jedynie wypożyczony.

Pod koniec lutego 2022 roku, gdy Rosja zbrodniczo zaatakowała niepodległą Ukrainę, głośna była sprawa exodusu zagranicznych piłkarzy z rosyjskiej ligi. Jednym z nich był Grzegorz Krychowiak. Stworzone na szybko, nowe przepisy FIFA dawały możliwość odchodzenia z Rosji, mimo zamknięcia okienka transferowego. W ten sposób reprezentant Polski trafił do AEK-u Ateny. Obecnie z kolei jest zawodnikiem saudyjskiego Al-Schabab.

Wracając jednak do końcówki lutego bieżącego roku. Media podawały wówczas, że Grzegorz Krychowiak stanął na czele buntu obcokrajowców, którzy odmówili dalszej gry dla rosyjskiego klubu. Te informacje dementuje jednak trener FK Krasnodar – Aleksander Storożuk.

– To nieprawda. Nikogo nie namawiał do opuszczenia klubu. Latem rozmawiałem ze wszystkimi graczami sam na sam – nie znaliśmy się, musiałem wyrobić sobie zdanie i każdego trochę lepiej poznać. Krychowiak powiedział, że jest gotowy do gry w Krasnodarze – odpowiedział Storożuk.

Umowa Grzegorza Krychowiaka z rosyjskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE