Lewandowski mówi, że Polska wyszła z grupy „po udanej fazie grupowej”. „Wszystko jest w porządku”

Data:

Robert Lewandowski w rozmowie z Mundo Deportivo pokusił się o analizę gry Polaków na mundialu w Katarze. Jego wypowiedź może być dla niektórych kibiców sporym zaskoczeniem.

Wszyscy pamiętamy wywiad dla TVP Sport, którego po meczu z Francją udzielił Robert Lewandowski. Kapitan naszej kadry głośno mówił wówczas, że styl gry zespołu jest do poprawy, a reprezentacja powinna grać bardziej ofensywnie.

Kibice odebrali jego wypowiedź jako otwartą krytykę Czesława Michniewicza, który ostatecznie, decyzją prezesa PZPN, stracił pracę po mundialu. Teraz Lewandowski udzielił wywiadu dla hiszpańskiego Mundo Deportivo, gdzie także pokusił się o analizę gry biało-czerwonych podczas turnieju w Katarze.

Słowa naszego kapitana są jednak bardziej wyważone, a może nawet… zaskakujące. Piłkarz stwierdził bowiem, że reprezentacja rozegrała w trakcie mistrzostw udaną fazę grupową.

Lewandowski ocenia grę Polaków na mundialu

– Odpadliśmy z Francją po udanej fazie grupowej. W pierwszej połowie graliśmy dobrze, mieliśmy kilka okazji – powiedział Lewandowski, co zaskoczyło niektórych kibiców. Wszyscy pamiętają bowiem dość wymowną wypowiedź kapitana chwilę po przegranym meczu 1/8 finału.

W dalszej części swojej wypowiedzi Lewandowski dodał również, iż reprezentacja Polski osiągnęła swój cel, którym było wyjście z grupy podczas turnieju.

– Przegraliśmy tylko z drużynami, które dotarły do finału, czyli Francją i Argentyną. Moglibyśmy grać lepiej, ale podkreślam: osiągnęliśmy nasze cele i wszystko jest w porządku – oświadczył.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE