Zaskakujący kandydat na selekcjonera Polaków. Berg może objąć zespół po Michniewiczu

Data:

Zaskakujący kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski. Pojawiły się spekulacje, że naszą kadrę może objąć Norweg Henning Berg. Byłby to dla niego powrót do naszego kraju.

Giełda nazwisk potencjalnych selekcjonerów reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Kilka dni temu media obiegła informacja, że PZPN podjął rozmowy z Vladimirem Petkoviciem, byłym szkoleniowcem reprezentacji Szwajcarii. Więcej TUTAJ.

Na horyzoncie cały czas majaczy kandydatura Roberto Martineza, a jeden z członków zarządu PZPN, chcący zachować anonimowość, przyznaje, że Cezary Kulesza nie wyklucza powierzenia sterów kadry Polakowi. Na ten moment niewiadomych jest więc całkiem sporo.

Niedawno w mediach pojawiły się kolejne spekulacje i kolejne nazwisko potencjalnego następcy Czesława Michniewicza. Chodzi o dobrze znanego w naszym kraju szkoleniowca, bo Henning Berg prowadził wcześniej zespół Legii Warszawa.

Henning Berg obejmie reprezentację Polski?

Głos ws. kandydatury Henninga Berga zabrał Tomasz Ćwiąkała, znany dziennikarz sportowy. Co ciekawe, w jego ocenie, Berg byłby dobrym szkoleniowcem biało-czerwonych. Na jego korzyść, według Ćwiąkały, świadczy praca Norwega w Legii Warszawa.

– Ja jestem zwolennikiem kandydatury Henninga Berga na selekcjonera reprezentacji Polski. Uważam, że to jest trener, który powinien być rozpatrywany, ponieważ wniósł do Legii wielki profesjonalizm – powiedział Ćwiąkała w studio Meczyków.

Obecnie Berg jest trenerem cypryjskiego zespołu Pafos FC. Wcześniej prowadził natomiast zespół Omonii Nikozja. W swojej trenerskiej przygodzie kierował m.in. także drużynami norweskiego Stabaek, węgierskiego Videotonu, a w bardziej odległej przeszłości Blackburn FC.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE