Kontuzja kluczowego reprezentanta Polski. U Michała Probierza miał być pewniakiem

Data:

Reprezentacja Polski. Już za tydzień rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed kluczowym meczem z Czechami. Jakby przed tym spotkaniem było mało problemów, to właśnie doszedł kolejny. Kontuzji doznał reprezentant typowany na lidera kadry Michała Probierza.

Przed nami najważniejszy mecz reprezentacji Polski w 2023 roku. Zwycięstwo w spotkaniu z Czechami jest dla nas niezbędne, jeśli chcemy mieć jeszcze jakiekolwiek szanse na bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Nic więc dziwnego, że niepokoi nas każda informacja o problemach zdrowotnych ważnych reprezentantów. Niestety, taka wiadomość do nas właśnie nadeszła.

W dzisiejszym meczu Hellas Werona – Monza kontuzji doznał Paweł Dawidowicz. Wszystko wskazuje na to, że jest to kontuzja mięśniowa, bowiem do urazu doszło bez kontaktu z przeciwnikiem. Polak opuścił plac gry jeszcze przed upływem drugiego kwadransa gry. Wówczas było 0:0.

– To już chyba jakieś fatum. Dawidowicz z kontuzją mięśniową. Złapał się za udo po sprincie, bez kontaktu z przeciwnikiem w 26 minucie meczu z Monzą – napisał Mikołaj Kruk, ekspert od Serie A w telewizji Eleven Sports.

To może być wielka strata dla Michała Probierza przed meczem z Czechami. Zresztą identyczna sytuacja miała miejsce przed październikowym zgrupowaniem. Wtedy Paweł Dawidowicz również doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że kontuzja Dawidowicza fatalnie wypłynęła na grę Hellasu. Polak schodził przy stanie 0:0, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Monzy 3:1.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj