Michał Probierz rezygnuje z legendy reprezentacji! Radykalne powołania na mecz z Czechami

Data:

Radykalne i niespodziewane powołania selekcjonera reprezentacji Polski. Michał Probierz na niezwykle ważny mecz z Czechami postanowił nie powoływać jednego z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski ostatnich lat. 

Michał Probierz ogłosił powołania na listopadowe mecze reprezentacji Polski. Nasza kadra już 17 listopada zagra ostatni mecz eliminacji EURO 2024 – na Stadionie Narodowym podejmiemy reprezentację Czech. Jeśli wygramy, to zachowamy szansę na bezpośredni awans.

Nic więc dziwnego, że kibice żyli tymi powołaniami. Tym większe było zaskoczenie, gdy lista zawodników na listopadowe mecze reprezentacji Polski została opublikowana. Michał Probierz postanowił bowiem zrezygnować z gwiazdy naszej kadry.

Do reprezentacji Polski nie został powołany Arkadiusz Milik. To szok, ponieważ napastnik Juventusu był niezwykle ważną postacią kadry w ostatnich latach. Do tego wydawało się, że jest w coraz lepszej formie. Probierz w ataku postanowił jednak postawić na innych graczy – poza Robertem Lewandowskim powołania dostali także Karol Świderski i Adam Buksa.

W kadrze nie ma także Krzysztofa Piątka, który ostatnio przełamał się w lidze tureckiej. W weekend zdobył dwa gole, ale nie przekonało to selekcjonera. Poza tym wśród powołanych brakuje m.in. Bartosza Bereszyńskiego, Roberta Gumnego czy Krystiana Bielika.

Kilka niespodzianek jest również wśród powołanych. Do kadry zostali bowiem powołani m.in. Paweł Bochniewicz z ligi holenderskiej, czy Adrian Benedyczak z drugoligowej włoskiej AC Parmy. 

Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Paweł Bochniewicz, Jan Bednarek, Matty Cash, Tomasz Kędziora, Jakub Kiwior, Patryk Peda, Mateusz Wieteska, Bartłomiej Wdowik.

Pomocnicy: Adrian Benedyczak, Patryk Dziczek, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Paweł Wszołek, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE