Reprezentant Polski kontuzjowany! Może nie zdążyć wrócić na baraże

Data:

Duży pech reprezentanta Polski. Pomocnik Damian Szymański doznał urazu ścięgna podkolanowego w lewej nodze. Jego przerwa w grze powinna potrwać od 4 do 6 tygodni. Nie wiadomo więc, czy będzie gotowy na sto procent na marcowe mecze barażowe.

Damian Szymański przed kontuzją znajdował się w bardzo dobrej formie. Jego AEK Ateny jest liderem greckiej ekstraklasy, mijając m.in. Olympiakos Pireus SFP czy Panathinaikos Ateny, a on sam wystąpił w 26 meczach we wszystkich rozgrywkach i zanotował cztery asysty.

Teraz czeka go jednak dłuższa przerwa od gry. To zła informacja nie tylko dla trenera AEK-u Ateny – Matiasa Almeydy, ale również dla Michała Probierza. Jesienne mecze reprezentacji pokazały bowiem, że właśnie na środku pomocy mamy największy problem. Dość powiedzieć, że podczas swojego ostatniego zgrupowania Fernando Santos powołał i wystawiał w pierwszym składzie Grzegorza Krychowiaka.

Damian Szymański będzie pauzował przez 4-6 tygodni po kontuzji ścięgna podkolanowego, którą doznał na piątkowym treningu – przekazały greckie media.

W teorii więc Damian Szymański powinien być gotowy na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Wszak mecz Polska – Estonia odbędzie się 21 marca, a samo zgrupowanie rozpocznie się cztery dni wcześniej. Pytanie jednak, czy Michał Probierz powoła zawodnika, który co dopiero wróci do gry po kilkutygodniowej przerwie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE