Wielki powrót do reprezentacji ważnego zawodnika. Nie było go w kadrze dwa lata

Data:

Według doniesień znanego dziennikarza Romana Kołtonia już na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski możemy spodziewać się obecności pomocnika Brighton, Jakuba Modera. 24-latek bardzo długo pauzował przez komplikującą się kontuzje kolana.

Moder urazu doznał w meczu Premier League przeciwko Norwich. Piłkarz pechowo stanął, po czym upadł samoistnie bez udziału rywala. Po dokładnych badaniach okazało się, że zerwał więzadła i jego rozbrat z piłką potrwa co najmniej kilka miesięcy. To jednak był dopiero początek problemów byłego gracza Lecha Poznań.

Popularny „Modziu” musiał przejść aż dwie poważne operacje, bowiem pierwsza z nich nie przyniosła zamierzonego efektu. Kolano zawodnika odmawiało powrotu do pełnej sprawności i w związku z tym Moder pauzował łącznie ponad 600 dni.

Do momentu kontuzji wielce utalentowany środkowy pomocnik był naprawdę ważnym graczem „Mew”. Teraz jest bardzo ostrożnie wprowadzany do składu, ponieważ po tak długiej przerwie nie można rzucać go na głęboką wodę. W bieżącym sezonie ligi angielskiej zagrał siedem spotkań, co przełożyło się jednak na zaledwie 127 minut spędzonych na murawie.

Michał Probierz ponoć gościł już u Modera i przekazał mu, że dostanie powołanie na marcowe baraże, kiedy to zagramy najpierw z u siebie z Estonią, a jeżeli wygramy, czeka nas wyjazdowe starcie o bilet na Euro 2024 z wygranym meczu Walia – Finlandia.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE