To naprawdę miało się nagrać? Probierz przemawiał w szatni, nagle wszedł Grosicki [WIDEO]

Data:

Odkąd kręcone są vlogi, możemy zajrzeć właściwie w samo centrum szatni reprezentacji Polski. Nie inaczej jest teraz. W ostatnim vlogu kamera „Łączy nas piłka” uchwyciła piękny moment, gdy przed wyjściem na boisko naszych kadrowiczów motywował Kamil Grosicki.

Przed nami najważniejszy mecz tego roku. Już dziś o godzinie 20:45 rozpoczniemy wyjazdowe starcie z reprezentacją Walii, którego stawką będzie awans na tegoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. Wygrany pojedzie na EURO 2024, zaś przegrany turniej zobaczy w telewizji.

Stawka jest więc ogromna. Michał Probierz przed tym spotkaniem stara się jednak zachować spokój.Bardzo ważne będzie to, żebyśmy mieli wiarę od samego początku, że przyjechaliśmy wygrać ten baraż. Zdajemy sobie sprawę, jaka jest stawka. Chcemy godnie reprezentować swój kraj – mówił na przedmeczowej konferencji.

O motywację powinniśmy być spokojni. Na ostatnim vlogu „Łączy nas piłka” widzieliśmy to bowiem doskonale. Trener Michał Probierz bardzo dobrze podszedł do zawodników i konkretną, charakterną mową zmotywował ich przed meczem z Estonią. W motywowaniu piłkarzy nie był jednak sam.

Później do głosu doszedł Kamil Grosicki. Doświadczony skrzydłowy stanął na środku szatni i zaczął głośno motywować swoich kolegów. – Ten stadion ma płonąć od pierwszej minuty. Od pierwszej minuty. Jedna rodzina. Tylko tak możemy, coś osiągnąć. Jeden za drugiego. Mamy jeden cel, jakim jest wyjazd na mistrzostwa Europy! Wszyscy, pokażmy to – krzyczał Kamil Grosicki.

Taka motywacja na pewno nie zaszkodziła. Reprezentacja Polski w bardzo dobrym stylu pokonała Estonię 5:1 i awansowała do finału baraży, gdzie już czeka Walia. Początek meczu Walia – Polska dziś (wtorek, 26 marca) o godzinie 20:45. Bezpośrednia transmisja meczu w TVP 1 i TVP Sport.

WYBRANE DLA CIEBIE