Pomocnik odmówił Probierzowi! Nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Data:

W ostatnią środę (29 maja) Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Selekcjoner powołał 28 piłkarzy, z których wybierze ostateczną kadrę składającą się z 26 piłkarzy. Wśród powołanych mogło być jedno, duże zaskoczenie, ale zawodnik postanowił odmówić Probierzowi.

Reprezentacja Polski już 2 czerwca rozpocznie przygotowania do EURO 2024. Równo dwa tygodnie przed pierwszym grupowym meczem – z Holandią – Polacy zbiorą się w Warszawie, gdzie rozpoczną niemal półtoratygodniowe zgrupowanie. W jego ramach zagrają dwa mecze sparingowe – z Ukrainą i z Turcją.

Wśród powołanych nie brakuje zaskoczeń. Największymi jest chyba brak Matty’ego Casha czy Mateusza Bogusza. Pierwszy ze swoją Aston Villą zajął 4.miejsce w Premier Legaue, a drugi zachwyca w MLS zdobywając przepiękne bramki, które zobaczysz TUTAJ. Do kadry wrócił za to niewidziany w niej od pół roku Arkadiusz Milik.

Wśród powołanych mogła być jeszcze, jedna duża niespodzianka. Otóż Michał Probierz zabiegał o względy Santiago Hezze. To argentyński piłkarz polskiego pochodzenia, który od niedawna ma również nasze obywatelstwo. Co najważniejsze jednak, to gwiazda Olympiakosu Pireus, który w środę sensacyjnie wygrał Ligę Konferencji Europy.

Santiago Hezze mógł dostać powołanie do reprezentacji Polski, jednak grzecznie odmówił. – Odmówiłem, bo Argentyńczykowi trudno nie jest myśleć o swojej kadrze i przestać wierzyć w powołanie… tym bardziej, że rozgrywam dobry sezon w Olympiakosie – powiedział piłkarz w rozmowie z hiszpańską „Marcą”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Santiago Hezze (@santihezze5)

Jednocześnie jednak docenił starania polskiego selekcjonera, Michała Probierza. – Gdy dowiedziałem się, że Polska mnie obserwuje, ucieszyłem się. To zespół wysokiej klasy, z piłkarzami znanymi na świecie. Cieszę się, że mnie zauważono – dodał Santiago Hezze.

Reprezentacja Polski udział w mistrzostwach Europy rozpocznie 16 czerwca meczem z Holandią. Następnie spotka się z Austrią, a na koniec fazy grupowej z Francją.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE