Mamy zwycięstwo Biało-Czerwonych! Zobaczcie gole z meczu Polska – Turcja [WIDEO]

Data:

Brawo Polacy! To nie był łatwy mecz, to Turcja przez wiele momentów miała przewagę, ale ostatni cios należał do nas. Nasza reprezentacja wygrała z Turcją 2:1 i w dobrych humorach leci na EURO do Niemiec. Poniżej zamieszczamy gole z tego meczu!

Polska – Turcja. Dla obu reprezentacji był to ostatni sprawdzian przed wylotem do Niemiec na mistrzostwa Europy. Nic więc dziwnego, że zarówno Polska, jak i Turcja wyszli na boisko w składach, które możemy określić mianem „optymalnych”. W naszej kadrze od początku mieliśmy chociażby Wojciecha Szczęsnego, Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego.

Zaczęło się kapitalnie. W 12.minucie fantastycznym, długim na kilkadziesiąt metrów podaniem popisał się Jan Bednarek. Do piłki dopadł Robert Lewandowski, który idealnie wyłożył piłkę Karolowi Świderskiemu, a ten wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem reprezentacji Turcji.

Ważniejsze było jednak to, co wydarzyło się kilkanaście sekund później. Otóż Karol Świderski ciesząc się ze zdobytego gola podskoczył i tak fatalnie spadł na murawę, że doznał urazu. Po interwencji lekarskiej wrócił co prawda na boisko, ale po chwili musiał poprosić o zmianę.

To jednak nie był koniec złych informacji. Tuż po upływie dwóch kwadransów o zmianę poprosił także Robert Lewandowski. Jeśli chodzi o kapitana naszej kadry, to komentatorzy już podczas transmisji w TVP Sport informowali, że to raczej niegroźny uraz.

Polska wygrała z Turcją 2:1. Decydujący gol Zalewskiego

W meczu przewagę miała Turcja. Podopieczni włoskiego trenera Vincenzo Montellii stwarzali sobie więcej sytuacji, oddawali groźne strzały (szczególnie w drugiej połowie) ale świetnie bronił Wojciech Szczęsny.

Bramkarz reprezentacji Polski skapitulował dopiero w 77.minucie, gdy piłka po strzale Barisa Alper Yilmaza po drodze odbiła się jeszcze od Bartosza Salamona i wpadła do naszej bramki.

Jednak to do nas należało ostatnie słowo! W 90.minucie Sebastian Szymański podał piłkę do rozpędzonego Zalewskiego, który wpadł w pole karne i mierzonym strzałem zdobył gola dla Polski! Nasza reprezentacja wygrała z Turcją 2:1 i w dobrych humorach leci na EURO do Niemiec. Pierwszy mecz z Holandią już w niedzielę.

WYBRANE DLA CIEBIE