Panie Probierz, on musi wrócić do reprezentacji! Fantastyczna asysta i wygrana w końcówce [WIDEO]

Data:

Reprezentacja Polski. Już w tym tygodniu poznamy wybrańców Michała Probierza, którzy 17 listopada powalczą z Czechami w ostatnim meczu eliminacji EURO 2024. Ten mecz to również nasza ostatnia nadzieja na bezpośredni awans do turnieju.

Nasza sytuacja w grupie jest bardzo trudna. W tabeli prowadzi Albania, która zgromadziła do tej pory 13 punktów i właściwie tylko kataklizm odbierze jej awans na europejski czempionat. My zajmujemy 3.miejsce z 10 punktami, ale mamy jeden mecz rozegrany więcej od drugich Czechów (11 punktów) i czwartej Mołdawii (9 punktów).

O bezpośredni awans na EURO 2024 będzie więc bardzo trudno. Reprezentacja Polski musi wygrać z południowymi sąsiadami, a następnie liczyć na ich remis lub porażkę z Mołdawią. Do tego Mołdawia, najlepiej by było, nie wygrała też meczu z Albanią.

Nic więc dziwnego, że tak ważne będą powołania na mecz z Czechami. Michał Probierz oraz jego asystenci nie próżnują, tylko jeżdżą po całej Europie szukając najlepszych obecnie zawodników do naszej kadry. Mamy nadzieję, że w niedzielę oglądali również mecze włoskiej Serie A. W spotkaniu AS Roma – Lecce znakomicie bowiem zaprezentował się Nicola Zalewski.

Wahadłowy, który na poprzednie zgrupowanie reprezentacji nie został powołany (grał w Kadrze U-21), zaliczył piękną asystę w 90.minucie spotkania. Jego AS Roma przegrywała z Lecce do 91.minuty, ale właśnie wtedy Polak zaliczył idealne dośrodkowanie w pełnym biegu do Sardara Azmouna, który wykończył wszystko celnym strzałem głową.

To był sygnał do ataku, bo AS Roma dwie minuty później zdobyła zwycięskiego gola. Podanie z głębi pola otrzymał Romelu Lukaku, wpadł w pole karne i wykończył akcję świetnym strzałem. Tym samym Rzymianie wygrali 2:1, a Nicola Zalewski w tym wszystkim miał bardzo duży udział.

Michał Probierz listę powołanych ogłosi w czwartek (9 listopada) późnym wieczorem. Będzie to po zakończeniu meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE