Jest oferta dla Mateusza Klicha! Klub jest zdecydowany na transfer

Data:

Mateusz Klich ma ofertę zmiany klubu. Taką informację przekazał dziennikarz Meczyki.pl Tomasz Włodarczyk.

Mateusz Klich to zawodnik angielskiego Leeds United. Piłkarz nie może jednak liczyć na regularne występy w zespole występującym Premier League. Wcześniej, w czasie gdy trenerem był Marcelo Bielsa, jego sytuacja była zgoła odmienna. Argentyńczyk cenił bowiem Polaka i wokół niego budował swój zespół.

Nowy trener Leeds United, Jesse Marsch, nie darzy Klicha tak wielkim zaufaniem. Polak występuje zdecydowanie rzadziej i niewiele wskazuje na to, by miało się to zmienić. Nie dziwi więc, że nasz rodak rozważa zmianę klubu.

Tomasz Włodarczyk, dziennikarz Meczyki.pl, podaje, że Klich otrzymał już ofertę transferową. Teraz decyzja należy do Polaka, ponieważ Leeds United jest skłonne sprzedać zawodnika.

Mateusz Klich z ofertą na stole

Włodarczyk informuje, że o Mateusza Klicha mocno zabiega klub występujący w amerykańskiej MLS. Mowa o DC United, czyli drużynie, której trenerem jest były reprezentant Anglii Wayne Rooney. Były piłkarz, który do niedawna prowadził Derby County, chciałby sprowadzić Polaka do swojego zespołu.

– Z tego co słyszę, cały czas jest oferta z DC United i Klich zastanawia się nad nią. Na stole jest dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Polak chciałby grać więcej i dużo jest po jego stronie – jeżeli powie, że chce odejść, to myślę, że Jesse Marsch nie będzie stawał na przeszkodzie i trzymał go na siłę – powiedział dziennikarz.

Jeżeli Klich zdecyduje się na przenosiny do MLS, będzie kolejnym Polakiem w tej lidze. Obecnie występują w niej m.in. Karol Świderski, Kamil Jóźwiak czy Patryk Klimala.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE