Klich napisał list do kibiców Leeds United. Powiedział wprost, dlaczego odchodzi

Data:

Mateusz Klich napisał list do kibiców Leeds United. Pożegnał się w ten sposób z fanami „Pawi”, którzy darzyli go ogromnym szacunkiem.

Mateusz Klich nie będzie dłużej występował w zespole Leeds United. Piłkarz, zgodnie z przewidywaniami m.in. dziennikarza Tomasza Włodarczyka, opuszcza zespół z Ellan Road i zmienia klub. Polak wyjedzie za ocean.

Nowym pracodawcą Klicha będzie występująca w MLS drużyna DC United. Amerykanie od dłuższego czasu zabiegali o naszego rodaka i wreszcie dopięli swego. Polak zdecydował się bowiem na przenosiny do Ameryki Północnej.

Podczas ostatniego meczu Klich pożegnał się z drużyną. Zawodnik schodząc z boiska mocno się wzruszył, zwłaszcza, że koledzy z zespołu, chcąc oddać mu szacunek, utworzyli dla niego szpaler. Więcej TUTAJ.

Mateusz Klich napisał list do kibiców Leeds United

Na tym jednak nie koniec. Mateusz Klich postanowił bowiem pożegnać się również w szczególny sposób z kibicami Leeds United, którzy darzyli go ogromnym szacunkiem. Polak napisał do nich list, który zamieścił na Twitterze. Ujawnił w nim, dlaczego zdecydował się na transfer do MLS.

– Droga rodzino Leeds United. Gdy przyszedłem tutaj z Holandii w 2017 r., miałem ogromne oczekiwania wobec swojej przygody w Anglii. I choć pierwszy rok był jak koszmar, dalszy okres to piękny sen. Chciałbym zostać dłużej, ale nigdy nie lubiłem siedzieć na ławce. Chcę grać jak najwięcej w nadchodzących latach. Dlatego zamykam ten rozdział, ale nigdy nie zapomnę czasu spędzonego w Yorkshire – wyjaśnił Klich.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE