Łączą Zielińskiego z Liverpoolem. Warto pamiętać, co mówił o tym Polak

Data:

Piotr Zieliński co jakiś czas łączony jest z zespołem FC Liverpool. Niektórzy mogli to przeoczyć, ale piłkarz już komentował te pogłoski. Miało to miejsce niedługo przed mundialem.

Na początku grudnia na brameczki.pl opublikowaliśmy tekst, którego bohaterem był Piotr Zieliński. Informowaliśmy wówczas o doniesieniach włoskiego dziennikarza Rudy’ego Galletiego, który, powołując się na swoje źródła, podawał, że Piotr Zieliński być może przeniesie się z SSC Napoli do FC Liverpool.

– Galetti informuje, że Zieliński znajduje się obecnie na jednym z czołowych miejsc transferowej listy Jurgena Kloppa, szkoleniowca FC Liverpool. O potencjalnym transferze Polaka do tego klubu mówi się od kilku lat, jednak teraz, zdaniem Galettiego, sprawa jest naprawdę poważna – pisaliśmy. Więcej TUTAJ.

Od tego momentu w tej sprawie nie zadziało się zbyt wiele. FC Liverpool jest aktywny na rynku transferowym, pozyskał niedawno Holendra Cody’ego Gakpo, jednak w temacie Zielińskiego wciąż jest cisza.

Piotr Zieliński już komentował możliwy transfer do Liverpoolu

Niektórym ten fakt mógł umknąć, ale Piotr Zieliński stosunkowo niedawno komentował możliwy transfer do Liverpoolu. Miało to miejsce na początku listopada, czyli jeszcze przed mundialem w Katarze, po meczu SSC Napoli z „The Reds” w ramach Ligi Mistrzów. Co istotne, było to także przed grudniowymi spekulacjami Galletiego.

– To plotki (transfer do FC Liverpool – przyp. red.). W ostatnim czasie żadne takie informacje do mnie nie doszły. Wiem, że trener Klopp ceni moje umiejętności. Nie będę ukrywał, że miałem styczność z tym szkoleniowcem. Raz zaprosił mnie do Liverpoolu, ale to było dawno temu. Od tamtej pory skupiam się na tym, co jest tu i teraz w Napoli – mówił na początku listopada „Zielu”.

Czy to oznacza, że transfer nie dojdzie do skutku? Być może. Juergen Klopp, co podkreśla sam Zieliński, jest wielkim fanem talentu Polaka, jednak wiele wskazuje na to, że na rynku transferowym Niemiec ma inne priorytety.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE