Kontrakt podpisany! Kolejny Polak zagra w lidze niemieckiej

Data:

To niemałe zaskoczenie. Karol Niemczycki, który ostatnie trzy lata spędził w Cracovii, podpisał właśnie kontrakt w Niemczech. Został nowym bramkarzem Fortuny Düsseldorf.

Karol Niemczycki pochodzi z Krakowa, ale swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Holandii, konkretnie w klubie NAC Breda. Po powrocie do Polski grał w Puszczy Niepołomice, był testowany przez Stal Mielec, a od 2020 reprezentował barwy Cracovii.

24-latek w ostatnim sezonie wystąpił w 31 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy i był podstawowym bramkarzem „Pasów”. W czerwcu 2023 roku ogłoszono jednak, że odchodzi z Cracovii.

Teraz znalazł nowy klub i to jaki! Fortuna Düsseldorf to czołowa drużyna 2. Bundesligi i dobre miejsce do promowania się dalej. W ubiegłym sezonie zawodnikami tego klubu byli Dawid Kownacki i Michał Karbownik. Ten pierwszy grał tak dobrze, że zapracował sobie na transfer do Werderu Brema.

Działacze niemieckiego klubu są zachwyceni swoim nowym nabytkiem. Tak Niemczyckiego chwalił Christian Weber, dyrektor sportowy: – W Karolu otrzymujemy utalentowanego bramkarza, który konsekwentnie demonstrował swoje umiejętności na wysokim poziomie w ciągu ostatnich kilku lat. Jest pasjonatem tego zadania w Fortunie i dzięki swoim umiejętnościom znacznie podniesie jakość naszej grupy bramkarzy.

Karol Niemczycki jest pełny optymizmu. – Fortuna to ambitny i duży klub. Chcę pomóc w realizacji celów klubu. Nie mogę się doczekać wielu fanów tutaj na stadionie! – powiedział dla oficjalnej strony klubu.

Karol Niemczycki w nowym klubie będzie występował z numerem 1. Jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE