Piękne gole i wreszcie to mają! JAGIELLONIA BIAŁYSTOK MISTRZEM POLSKI [WIDEO]

Data:

PKO BP Ekstraklasa. Mamy nowego mistrza Polski! Dziś, w ostatniej ligowej kolejce, tytuł mistrzowski zapewniła sobie Jagiellonia Białystok. Zapewniła go sobie w świetnym stylu, pokonując wysoko Wartę Poznań. Wszystkie bramki z tego spotkania zobaczycie na wideo poniżej.

Białystok dziś raczej nie zaśnie! Jagiellonia Białystok przypieczętowała swoje pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca kończą sezon z 63 punktami na koncie. Nie jest to może imponujący wynik, ale to już nie kłopot ekipy z Białegostoku. Jagiellonia bowiem została Mistrzem Polski!

Jagiellonia Białystok w meczu z Wartą Poznań ruszyła od początku. Pierwszego gola zdobyła już w 5.minucie za sprawą Nene, który zdobył gola po podaniu od Afimico Pululu. Wideo z tym trafieniem zamieszczamy poniżej.

Na drugiego gola trzeba było poczekać zaledwie sześć minut. W 11.minucie bowiem gola na 2:0 zdobył Taras Romanczuk. Reprezentant Polski trafił idealnie głową po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dzieła zniszczenia dopełnił Jesus Imaz. Hiszpan wykorzystał podanie od Dominika Marczuka i już w 26.minucie było 3:0. Stawało się więc jasne, że to Jagiellonia Białystok będzie nowym mistrzem Polski. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca w ogóle nie musieli oglądać się na Śląsk Wrocław, którego mecz z Rakowem rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na potężną ulewę, która przeszła nad Częstochową.

Radość jednych, to smutek drugich. Warta Poznań przegrywając z Jagiellonią była zagrożona spadkiem w przypadku zwycięstwa Korony nad Lechem. To się stało, ponieważ Korona Kielce wygrała z Lechem Poznań 2:1 i tym samym, kosztem Warty Poznań, utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 3:0 (3:0)

Bramki: Nene 5′, Romanczuk 11′, Imaz 26′.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE