Sensacja na Wembley! Manchester United pokonuje City i wygrywa Puchar Anglii [WIDEO]

Data:

Tego mało kto się spodziewał! Manchester United, który sezon w Premier League zakończył dopiero na 8.miejscu, teraz wygrał finał Pucharu Anglii z Manchesterem City. Mecz był niesamowity, emocjonujący, w końcówce dramatyczny. My poniżej zamieszczamy wszystkie bramki z tego finału w formie wideo.

Przed meczem faworyt był tylko jeden. To oczywiście Manchester City, który przecież tydzień temu, po morderczym wyścigu, zdobył Mistrzostwo Premier League. Podopieczni trenera Pepa Guradioli za swoimi plecami zostawili Arsenal, który do ostatniej kolejki miał szanse i nadzieje na tytuł.

Z kolei za United słaby sezon. Czerwone Diabły na koniec zajęły dopiero 8.miejsce, co oznaczało, że z ligi nie wywalczyli awansu do europejskich pucharów. Ostatnią nadzieją na występ w nich był dzisiejszy Puchar Anglii. Z tym, że przeciwnikiem był będący w znakomitej formie Manchester City.

Tymczasem od początku lepszy był Manchester United. Czerwone Diabły potwierdziły to po upływie dwóch kwadransów, gdy Alejandro Garnacho wykorzystał nieporozumienie Josko Gvardiola oraz Stefana Ortegi i strzelił gola na 1:0. Pod spodem zamieszczamy wideo z tym trafieniem.

Podopieczni Erika ten Haga poszli za ciosem. W 39.minucie przeprowadzili prawdopodobnie swoją najlepszą akcję w tym sezonie. Piłka szła, jak po sznurku, aż w końcu trafiła do Kobbiego Mainoo, który nie miał problemu z podwyższeniem na 2:0. Wideo z tym pięknym trafieniem zamieszczamy poniżej.

City długo dochodziło do siebie. W drugiej połowie grali lepiej, ale na gola kontaktowego musieli czekać aż do 87.minuty. To wtedy trafił Jeremy Doku. Jak się jednak miało okazać, było to za późno i za mało. Manchester United wygrał z Manchesterem City 2:1 i tym samym zdobył Puchar Anglii. Sensacja na Wembley stała się faktem.

Dla Manchesteru United to pierwszy Puchar Anglii od ośmiu lat. Tym samym Czerwone Diabły wywalczyły awans do Ligi Europy w przyszłym sezonie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE