Radomiak pobije swój rekord transferowy. Dwumetrowy napastnik zagra w Radomiu

Data:

Według ustaleń dziennikarza Szymona Janczyka z portalu „Weszło” Radomiak Radom finalizuje transfer Leonardo Rochy, dwumetrowego napastnika grającego obecnie w belgijskim Lierse Kempenzonen.

Radomiak zapłaci za nowy nabytek około 150 tysięcy euro i tym samym pobije rekord transferowy klubu. Rocha podpisze z „Zielonymi” kontrakt obowiązujący przez trzy i pół roku.

25-latek to najlepszy strzelec tego sezonu w drugiej lidze belgijskiej z 12 bramkami na swoim koncie. Rocha na początku tygodnia zjawił się na zgrupowaniu Radomiaka w tureckim mieście Lara i w jednym z hoteli negocjował warunki przeprowadzki do Polski.

Rocha bez wątpienia będzie poważnym wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu pilnie potrzebowali rasowej „dziewiątki”, bowiem bieżąca kadra zespołu do tej pory nie posiadała strzelby z prawdziwego zdarzenia.

Rocha zwiedził wiele klubów i krajów podczas swojej kariery. Grał w Brazylii, Włoszech czy Hiszpanii. Kilka lat temu zakotwiczył w Belgii, ale błyszczał dotychczas jedynie na zapleczu tamtejszej ekstraklasy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE