Dlaczego on nie gra w reprezentacji?! Cudowna asysta Mateusza Klicha w MLS [WIDEO]

Data:

Mateusz Klich znów kapitalnie zaprezentował się w MLS. Tym razem zaliczył asystę, po której ręce same składają się do oklasków, a strzelcowi pozostało jedynie wykończenie. Tym bardziej warto zadać pytanie: dlaczego nie ma go w kadrze.

Mateusz Klich już od roku nie jest powoływany do reprezentacji Polski. Doświadczony rozgrywający nie był ulubieńcem Czesława Michniewicza, u którego zagrał tylko w trzech spotkaniach i ostatecznie nie został powołany na mistrzostwa świata. Zawodnik miał nadzieję, że taki stan rzeczy zmieni się za Fernando Santosa. Okazuje się, że były one jednak płonne.

Trochę to jednak dziwi. Nie trafia do nas argument, że to MLS, bo z tej ligi powołujemy chociażby Karola Świderskiego, który zwykle prezentuje się bardzo dobrze. Tymczasem Mateusz radzi sobie bardzo dobrze w mocnym D.C. United, ale tematu jego powołania nie ma.

Kolejny przykład jego klasy mogliśmy zobaczyć w niedzielę. W spotkaniu D.C. United z Chicago Fire drużyna Klicha zaprezentowała się znakomicie i wygrała 4:0. Ozdobą meczu była asysta byłego reprezentanta Polski.

Była 8.minuta spotkania. To wówczas Mateusz Klich posłał kapitalne, kilkudziesięciometrowe podanie do Christiana Benteke, który nie miał problemu z wykończeniem tej sytuacji. Zobaczcie zresztą sami.

Ogółem w tym sezonie Mateusz Klich zagrał w 25 meczach, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 6 asyst. Jego drużyna zajmuje 9.miejsce w konferencji wschodniej MLS.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE