Cristiano Ronaldo powinien dostać za to nagrodę fair play! Ten gest przejdzie do historii [WIDEO]

Data:

Piękny gest fair play Cristiano Ronaldo w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów. To co zrobił Ronaldo jest tak rzadko spotykane, że na pewno przejdzie do historii. Mamy wideo. Zamieszczamy je poniżej.

Cristiano Ronaldo od roku jest zawodnikiem Al-Nassr z Arabii Saudyjskiej. Drużyna ta jest obecnie wiceliderem ligi, a także uczestniczy w rozgrywkach Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Tam ekipa z Portugalczykiem w składzie radzi sobie bardzo dobrze i z 13 punktami na koncie przewodzi grupie E.

W poniedziałek drużyna Al-Nassr zmierzyła się z irańskim Persepolis. To wicelider tabeli, więc spotkanie zapowiadało się na ciekawe i wyrównane. Jak się jednak okazało, mecz nie obfitował w wielkie emocje. Duży wpływ miała pewnie na to czerwona kartka dla Ali Lajamiego z Al-Nassr już w 17.minucie meczu.

Mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. Mimo takiego wyniku, o spotkaniu będzie mówiło się długo, a jedna z akcji być może przejdzie nawet do historii futbolu.

Otóż już w 2. minucie sędzia przyznał rzut karny po rzekomym faulu na Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zachował się jednak uczciwie, podszedł do arbitra i wyjaśnił mu, że nie doszło do faulu. Sędzia przyznał się do błędu, podziękował Ronaldo i odwołał swoją decyzję. Zachowanie też spotkało się z pięknym odbiorem zawodników drużyny Persepolis. Kilku z nich podbiegło do Ronaldo i mu podziękowało.

W najbliższej kolejce ligi Arabii Saudyjskiej dojdzie do wielkiego hitu. Lider Al-Hilal zagra z wiceliderem Al-Nassr. To spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 19:00.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE