Kucharski z kolejną asystą w zagranicznej lidze. To już czas na telefon od Probierza? [WIDEO]

Data:

Jaiden Kucharski przebojem wdarł się do pierwszego składu występującego w australijskiej ekstraklasie Sydney FC. Pomocnik o polskich korzeniach właśnie zaliczył kolejną asystę, a jego zespół wygrał bardzo ważny mecz. Czy to już czas na zainteresowanie ze strony PZPN? 

Jaiden Kucharski to australijski piłkarz polskiego pochodzenia. Ma 21 lat i występuje na pozycji ofensywnego pomocnika w australijskim zespole Sydney FC. Jego tata pochodzi z Krakowa, ale on sam urodził się już w Australii. W tym sezonie w 8 meczach w A-League zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty.

Najnowszą zaliczył w ten weekend. Jego Sydney FC wygrało na wyjeździe z Brisbane Roar 2:1, a Jaiden Kucharski asystował przy pierwszym trafieniu.

Było to „mięciutkie” dośrodkowanie spod linii końcowej. Piłka dotarła idealnie na głowę Fabio Gomesa, który z najbliższej odległości trafił do siatki.

Gol padł już w 52.sekundzie spotkania i jest w tym sezonie najszybciej zdobytym trafieniem w australijskiej A-League.

Dla Sydney FC było to już trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu zespół Kucharskiego awansował na 7.miejsce w ligowej tabeli. Niewykluczone, że jego postępy monitoruje sztab reprezentacji Polski. Jaiden Kucharski już bowiem jakiś czas temu ogłosił się, że stara się o polskie obywatelstwo, a gra dla naszej kadry byłaby spełnieniem marzeń.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE