Kibice Rakowa mogą żałować? Sonny Kittel zaliczył świetny debiut w nowym klubie [WIDEO]

Data:

Kilkanaście dni temu Sonny Kittel został pożegnany przez Raków Częstochowa. Chyba bez żalu, bo jesienią Niemiec nie był pierwszym wyborem trenera Dawida Szwargi. Tymczasem mistrzowie Polski przegrali dzisiaj z Wartą Poznań, a Sonny Kittel pomógł uratować punkt swojemu nowemu klubowi.

W jego przypadku można mówić o wielkim rozczarowaniu. W końcu niecodziennie do Polski przychodzi podstawowy zawodnik HSV Hamburg, gwiazda drugiej Bundesligi i zawodnik ze sporym doświadczeniem w pierwszej Bundeslidze. Z Rakowem przywitał się z resztą bardzo dobrze. Strzelił decydującego gola w meczu eliminacji Ligi Mistrzów Karabachem Agdam.

Wówczas przypominano nawet o pomyśle powołania go do reprezentacji Polski. Sonny Kittel co prawda urodził się w Niemczech, ale ma polskie korzenie i bardzo dobrze mówi w naszym języku. Zachwyty szybko jednak minęły, a zawodnik często zaczynał mecze Rakowa na ławce rezerwowych.

Ogółem Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa zagrał w 22 meczach, w których zdobył 4 gole i zaliczył 1 asystę. Od ubiegłego tygodnia jest wypożyczony do australijskiego Western Sydney Wanderers i już w pierwszym meczu spisał się bardzo dobrze. W niedzielę wszedł na boisko w 86.minucie, gdy jego zespół przegrywał 2:3 z Newcastle Jets.

W 92.minucie Sonny Kittel idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Marcelo (byłego zawodnika Wisły Kraków), a ten idealnie trafił do siatki. Dzięki temu Western Sydney Wanderers uratowało remis. Nowy klub Kittela zajmuje 5.miejsce w tabeli australijskiej ekstraklasy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE