Piękna Polka mistrzynią świata w football freestyle! Tytuł zdobyła piąty raz z rzędu [WIDEO]

Data:

Fantastyczne wieści z mistrzostw świata w football freestyle! Polka Agnieszka „Aguśka” Mnich wygrała złoty medal i została mistrzynią świata. Dla niej to już piąty taki tytuł.

Agnieszka Mnich to niezwykle utytułowana zawodniczka w dyscyplinie sportu football freestyle. Freestyle football zawsze był oszałamiającą sztuką wykonywania trików z piłką nożną. Można go uprawiać indywidualnie – w dowolnym miejscu i czasie. Wszystko czego potrzebujesz to piłka.

Od wielu lat rozgrywane są w tej dyscyplinie mistrzostwa świata. W nich od 2018 roku króluje Agnieszka „Aguśka” Mnich, która właśnie zdobyła swoje piąte mistrzostwo świata. Bardzo głośno zrobiło się o niej w 2022 roku. Przypomnijmy bowiem, że zawodniczka pochodząca z Boguchwały na Podkarpaciu dała pokaz swoich umiejętności przed ceremonią losowania grup zeszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Wracając jednak do jej najnowszych osiągnięć. Agnieszka Mnich w miniony weekend wygrała mistrzostwa, które organizowane były w Nairobi, w Kenii. W finałowym pojedynku została oceniona wyżej od zawodniczki z Holandii, Jasmijn Janssen. Wszystko to, co działo się w finale, możecie zobaczyć na wideo, które zamieszczamy poniżej.

Po zdobytym mistrzostwie, Polka nie ma zamiaru odpoczywać. W rozmowie z „Faktem” opowiedziała o swoich najbliższych planach. – Będziemy uczyć trików dzieci m.in. w Kenii, RPA, Zimbabwe, Mauritiusie i później w Azji. Będziemy też dawać pokazy na ulicach. Chcemy przekazać pasję tym ludziom i zmienić choć trochę ich życie. Freestyle jest cudowny. Gdy ma się dużo czasu i chęci, można szybko się nauczyć.

Z kronikarskiego obowiązku napiszemy jeszcze, że wśród mężczyzn najlepszy został Erleng Fagerli.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE