Wstyd co zrobiła FC Barcelona. Ostro zareagował Szachtar Donieck i opublikował wzruszające zdjęcia żołnierzy

Data:

Wizerunkowy strzał w stopę. FC Barcelona wczoraj (sobota, 20 maja) wrzuciła w media film, w którym jej piłkarze pozdrawiają fanów z Rosji. Wszystko jest też opatrzone napisami w tym języku. Dla wielu kibiców to oburzające. Co więcej, do całej sprawy oficjalnie odniósł się Szachtar Donieck.

Wydawało się, że wielkiego świętowania w stolicy Katalonii nic nie może zepsuć. Wczoraj FC Barcelona oficjalnie została koronowana, jako nowy mistrz Hiszpanii. Dla Blaugrany był to pierwszy tytuł po kilku latach przerwy. W międzyczasie prymat w Hiszpanii dzierżyły drużyny z Madrytu – Real (dwukrotnie) i raz Atletico.

Teraz to się zmieniło. FC Barcelona w wielkim stylu odzyskała mistrzostwo Hiszpanii. Drużyna świętowała już od kilku dni i chyba nikt się nie spodziewał, że wszystko zostanie zmącone przez film zamieszczony w social mediach. Był on jednak skandaliczny. Bowiem dwaj piłkarze Barcelony – Alex Balde i Sergi Roberto – podziękowali kibicom z Rosji za wsparcie i wyrazili nadzieję, że już wkrótce będą mogli się zobaczyć.

Na wszystko bardzo ostro zareagował Szachtar Donieck. – Kiedy nasi żołnierze dochodzą do zdrowia w Barcelonie, Alejandro Balde i Sergi Roberto nagrywają materiał, w którym dziękują za wsparcie kibicom kraju, który zabija naszych ludzi. Zabija dzieci oraz w tej chwili niszczy ukraińskie miasta. Żadna wygrana, setki czy tysiące sprzedanych koszulek nie są warte tyle, co ludzkie życie – napisał ukraiński klub na Twitterze.

Do tego posta Szachtar dołączył zdjęcia rannych żołnierzy. Ukraińcy są bowiem po prostu wściekli na zachowanie piłkarzy i całego klubu FC Barcelona.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE