Gala Mistrzów Sportu. Lewandowski z nietypową wypowiedzią po zajęciu trzeciego miejsca

Data:

Robert Lewandowski zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Roku. Polak, łącząc się zdalnie, wygłosił przemówienie, w którym zawarł nietypową wypowiedź.

Najlepszym Sportowcem Roku wybrana została Iga Świątek. Tenisistka w tym roku pozostawiła konkurencję daleko w tyle odjeżdżając rywalom (o jej wyróżnieniu TUTAJ). Tuż za jej plecami uplasował się żużlowiec Bartosz Zmarzlik, a ostatnie miejsce na podium zajął Robert Lewandowski.

Piłkarz, podobnie jak Iga Świątek, nie mógł osobiście pojawić się podczas Gali Mistrzów Sportu. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama – Iwona Lewandowska, która powiedziała, że czuje ogromną dumę z osiągnięć swojego syna. Podkreśliła, że Robert jest niezwykle skromnym człowiekiem, ale charakteryzuje się również ogromną determinacją w dążeniu do obranych celów.

Lewandowski również zabrał głos łącząc się z Galą zdalnie. W trakcie swojego krótkiego przemówienia, w którym podziękował za nagrodę, zdecydował się także na zabawną wypowiedź.

Robert Lewandowski z zabawną wypowiedzią

Lewandowski nawiązał bowiem do swojej mamy, która wypowiadała się na scenie z dużym luzem. Piłkarz FC Barcelony w zabawny sposób odniósł się do całej sytuacji. – Cześć, mamusiu. Jak zawsze dałaś czadu. Dziękuję ci bardzo za te piękne słowa – powiedział kapitan naszej kadry.

– Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos i którzy mnie wspierają. Dziękuję rodzinie, bliskim, kibicom. Ich wsparcie widoczne jest na każdym kroku. Gratuluję innym sportowcom – tym, którzy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach, ale i tym, którzy na nie dopiero pracują – dodał Lewandowski.

Piłkarz zaapelował także, aby wszyscy o siebie dbali i uprawiali sport, który pozwala utrzymać dobre zdrowie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE