Miesiąc temu rozmawiał z nim Kulesza, teraz może objąć PSG. „Jest faworytem”

Data:

To dość zaskakująca informacja. Ten trener jeszcze kilka tygodni zdawał się być głównym kandydatem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski, a teraz ma rozmawiać z jednym z najbogatszych i najsilniejszych klubów na świecie. Steven Gerrard, bo o nim mowa, znalazł się na celowniku PSG.

Byłaby to niesamowita historia. Steven Gerrard, który jeszcze miesiąc temu prowadził z Cezarym Kuleszą rozmowy w sprawie objęcia sterów w reprezentacji Polski, teraz może zostać trenerem PSG. Tak przynajmniej donoszą media, a jako pierwszy tę rewelację podał serwis Scottish Express Sport.

Byłby to dość zaskakujący wybór. W PSG, odkąd w tym klubie nastała era szejków, drużynę prowadzili topowi trenerzy. W tym gronie byli tacy fachowcy jak: Carlo Ancelotti, Thomas Tuchel czy Mauricio Pochettino. Tym bardziej może dziwić, że teraz szejkowie chcą sięgnąć po Gerrarda, czyli trenera na dorobku.

Anglik do tej pory prowadził dwa kluby: Glasgow Rangers i Aston Villę. O ile w tym pierwszym klubie szło mu naprawdę dobrze (odzyskane mistrzostwo Szkocji), to po powrocie do Anglii tak kolorowo już nie było. Ostatecznie klub z Villa Park podziękował mu jesienią, po serii kiepskich wyników.

Czy teraz może objąć PSG? Na razie trenerem tam jest (pracuje od 1 lipca) Christoph Galtier, który we Francji jest niezwykle uznanym fachowcem. Jednak porażka w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium podkopała jego pozycję.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE