A jednak! To na tym stadionie Polska zagra z Albanią

Data:

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce dowiemy się, gdzie reprezentacja Polski zagra pierwszy domowy mecz w eliminacjach do EURO 2024. Jeszcze do niedawna w grze pozostawały dwa stadiony – PGE Narodowy w Warszawie i Polsat Plus Arena Gdańsk. Znany dziennikarz podał dziś, gdzie ostatecznie zagrają Polacy.

W normalnych warunkach wybór stadionu byłby pewnie prosty. W ostatnich dziesięciu latach domem dla reprezentacji Polski był PGE Narodowy, gdzie święciliśmy swoje największe triumfy i awanse. Wyjątków było tylko kilka. Jak w marcu 2022 roku, gdy awans do Mundialu w Katarze wywalczyliśmy na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Teraz długo nie było wiadomo, gdzie zagramy pierwszy domowy mecz w eliminacjach EURO 2024. Wszystko ze względu na poważną usterkę, którą na PGE Narodowym wykryto na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Z tego względu trzeba było przenieść ostatni mecz sparingowy reprezentacji Polski (z Chile) przed wylotem do Kataru.

Od tego czasu trwał wyścig z czasem. Wszyscy bowiem chcieli, żeby reprezentacja Polski wróciła do swojego domu. Jak informuje Sebastian Staszewski z portalu interia.pl, ten wyścig prawdopodobnie uda się wygrać.

– W poniedziałek ma zostać zorganizowana specjalna konferencja prasowa, na której ma zostać przedstawione uzasadnienie decyzji i szczegóły tego, co do niej doprowadziło – czytamy na stronie Interii.

Rezerwowym stadionem była Polsat Plus Arena w Gdańsku. Obiekt ten wizytował nawet osobiście trener Fernando Santos, ale ostatecznie kadra najprawdopodobniej zagra w Warszawie. Wkrótce poznamy zapewne więcej informacji. Mecz Polska – Albania odbędzie się 27 marca o godzinie 20:45.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE