Była Minister Sportu poparła donos na Marciniaka. „Bardzo się z tego cieszę”

Data:

To jest szokująca wypowiedź. Była Minister Sportu – Joanna Mucha – powiedziała w porannym programie Polsat News, że cieszy się z donosu na Szymona Marciniaka. Przypomnijmy, że polski sędzia może zostać odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów. Wciąż czekamy na oficjalną informację. 

Wszystko jest pokłosiem wydarzenia z początku tygodnia. To właśnie wtedy Szymon Marciniak wziął udział w evencie, który reklamował Sławomir Mentzen, przedsiębiorca i polityk Konfederacji. Podczas wydarzenia pn. „Everest” Szymon Marciniak wygłosił prelekcję o swojej drodze do marzeń.

To stało się przyczyną donosu Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. To antyrasistowskie stowarzyszenie zgłosiło do PZPN i UEFA fakt, że Szymon Marciniak wziął udział w wydarzeniu, które firmowane było przez Sławomira Mentzena.

Głos w tej sprawie zabrała Joanna Mucha. To była Minister Sportu w czasie rządów Donalda Tuska, a obecnie posłanka Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Bardzo się cieszę z tego, że taka sytuacja ma miejsce. Uważam, że dobrze, że jakaś organizacja międzynarodowa zareagowała i powiedziała wprost, że przyzwoici ludzie nie powinni pokazywać się z pewnymi środowiskami — powiedziała Joanna Mucha na antenie stacji telewizyjnej Polsat News.

UEFA zapowiedziała, że w piątek wyda oświadczenie w sprawie polskiego arbitra, który 10 czerwca ma sędziować finał piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE