Plotki się potwierdziły! Chelsea wybrała nowego trenera

Data:

Chelsea ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Wielkiego zaskoczenia nie ma, bo tego kandydata wymieniano w medialnych informacjach już od kilku dobrych tygodni. Nowym trenerem Chelsea został Mauricio Pochettino.

Klub z Londynu nie czekał długo z ogłoszeniem decyzji. Wczoraj zakończył się sezon Premier League i zakończyła się również misja Franka Lamparda. Anglik był trzecim menedżerem, który prowadził Chelsea w sezonie 2022/23. Rozgrywki rozpoczął bowiem Thomas Tuchel, którego we wrześniu zastąpił Graham Potter. Ten na stanowisku przetrzymał niewiele ponad pół roku. Po fatalnych wynikach zastąpił go właśnie Lampard.

Teraz zaczyna się nowy projekt. Dwuletni kontrakt z Chelsea podpisał Mauricio Pochettino. Dla argentyńskiego szkoleniowca to powrót na Wyspy Brytyjskie – wcześniej prowadził bowiem Southampton i Tottenham. Z tym drugim klubem w sezonie 2018/19 awansował do finału Ligi Mistrzów.

Ostatnio Mauricio Pochettino pracował w PSG, skąd został zwolniony w czerwcu 2022 roku. Co ciekawe, zastąpił tam Thomasa Tuchela, który chwilę później znalazł pracę w… Chelsea. Teraz Argentyńczyk przechodzi podobną drogę.

Z nowym trenerem ma przyjść kilku nowych zawodników. Już dziś mówi się, że Chelsea chce sprowadzić Victoria Osimhena z Napoli lub Dušana Vlahovicia z Juventusu.

WYBRANE DLA CIEBIE