Straszliwa historia. Kolejny Polak zginął na Nanga Parbat

Data:

Do polskich mediów dotarły tragiczne informacje. W Himalajach zginął polski wspinacz, który zdobył szczyt Nanga Parbat, ale zmarł przy zejściu z góry. To Paweł Kopeć.

Informacje tę potwierdziły branżowe media. – Polski himalaista Paweł Kopeć zginął w trakcie zejścia ze szczytu ośmiotysięcznika Nanga Parbat, leżącego w zachodniej części Himalajów w Pakistanie – potwierdził w poniedziałek portal wspinanie.pl, czołowy serwis informacyjny o tematyce wspinaczkowej i alpinistycznej.

Nieco wcześniej poinformował o tym branżowy profil na Facebooku. – Z Nanga Parbat donoszą, że w obozie 4 zginął polski himalaista – mogliśmy przeczytać na profilu „Nanga Parbat Climbers”.

Nie było jednak wiadomo, o którego wspinacza chodzi. Nanga Parbat została bowiem zdobyta w weekend przez trzech Polskich himalaistów. Górę zdobyli: Piotr Krzyżowski, Waldemar Kowalski i właśnie Paweł Kopeć.

Do tragedii doszło już po zdobyciu szczytu. – Zmęczenie i odwodnienie mocno osłabiły Pawła Kopcia. Rano otrzymaliśmy wiadomość, że Paweł zmarł w obozie 4 (lub w jego pobliżu). W zejściu towarzyszył mu Waldek (Kowalski – przyp. red.) – napisał portal wspinanie.pl.

To kolejna tragedia polskiego wspinacza na Nanga Parbat. Pięć lat temu zginął tam Tomasz Mackiewicz, który zdobył tę górę zimą.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE