Szok na rynku praw telewizyjnych! Gdzie w Polsce zobaczymy teraz Premier League?!

Data:

To może być prawdziwa bomba na polskim rynku telewizji sportowych. Z informacji, które pojawiły się dziś rano w mediach społecznościowych wynika, że serwis streamingowy Viaplay może do końca roku zniknąć z naszego kraju. Co więc z prawami do Premier League, Bundesligi i innych rozgrywek?

Viaplay w Polsce pojawiło się latem 2021 roku. Skandynawski serwis streamingowy wszedł do nas grubo, bo od razu przejął prawa do Bundesligi, w której występował wówczas Robert Lewandowski. Do tego wykupili także prawa do Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Z czasem oferta stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna. W 2022 roku w Viaplay pojawiła się Premier League, a zimą 2023 roku Formuła 1. Do tego należy jeszcze doliczyć w popularne w Polsce gale KSW, mistrzostwa świata w piłce ręcznej, czy rozgrywki hokejowej NHL.

Teraz okazuje się, że te inwestycje się nie zwracają. Albo zwracają, ale za wolno. Jak się bowiem okazuje, Viaplay ma zniknąć z naszego kraju. – OFICJALNIE: Viaplay dzisiaj rano potwierdził, że wycofuje się między innymi z polskiego rynku w ramach programu naprawczego. Będzie duży wstrząs – napisał na Twitterze Paweł Machitko.

Na razie nie wiadomo, kiedy Viaplay zniknie z Polski. Mówi się, że może to nastąpić do końca bieżącego roku.

Jednocześnie pojawia się pytanie: co teraz z prawami, które posiadał Viaplay? Głos w tej sprawie zabrał m.in. Marek Szkolnikowski szef sportu w TVP. – Trudno będzie odsprzedać prawa zakupione po nierynkowych cenach. Exit 2023 nie oznacza zakończenia działalności operacyjnej, raczej na początku poszukają jakichś partnerstw oraz będą minimalizować straty, ograniczać koszty i zwalniać ludzi. Do przewidzenia od samego początku – napisał Szkolnikowski.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE