Skandal w Anglii! Kibice Legii zaatakowani i aresztowani. „Chore zwierzęta”

Data:

Dramatyczne obrazki z Anglii dochodziły do nas przez cały wieczór i noc. Kibice Legii Warszawa nie zostali wpuszczeni na mecz ich zespołu w Lidze Konferencji Europy z Aston Villą. Pod stadionem rozpoczęły się zamieszki, które angielska policja tłumiła wyjątkowo brutalnie.

W czwartek odbyły się mecze piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. W jej ramach Aston Villa podejmowała u siebie Legię Warszawa. Wicemistrzowie Polski mogli sobie zapewnić w tym spotkaniu nawet awans do dalszych gier, warunkiem było jednak zapunktowanie. Ostatecznie Legia jednak przegrała 1:2, ale zagrała bardzo dobry mecz i mimo porażki należą jej się pochwały.

Wydarzenia boiskowe zeszły jednak na dalszy plan. Wszystko przez to, co działo się w okolicach stadionu Villa Park w Birmingham. Na to zapowiadało się już od jakiegoś czasu, bo władze angielskiego klubu zapowiedziały bardzo ograniczoną ilość wejściówek dla kibiców z Polski. Była to decyzja skandaliczna, bo w pierwszym meczu na stadionie Legii było obecnych ponad 2 tysiące kibiców z Anglii.

Mimo to, kibice Legii zjawili się pod stadionem w Birmingham. Wybuchły zamieszki, które mogliśmy oglądać na zdjęciach i krótkich filmikach zamieszczanych w internecie. Widać tam było niezwykłą brutalność i bezwzględność angielskich policjantów. Wszystko to przypominało czasy komunistyczne w Polsce i milicjantów bijących protestujących Polaków.

Kibice Legii Warszawa zaatakowani w Anglii! 39 jest zatrzymanych

Na miejscu był m.in. dziennikarz Samuel Szczygielski z popularnego portalu Meczyki.pl. To jego relacje wprost mroziły krew w żyłach.

Co więcej. Na stadion nie zostali wpuszczeni nie tylko kibice, ale również oficjele i goście biznesowi Legii Warszawa. – Pracownicy Legii nie zostali wpuszczeni na stadion, musieli wrócić do hotelu. Trudno opisać mi to, co widziałem. Było to dość bestialskie zarówno ze strony angielskich fanów, jak i policji – relacjonował Szczygielski.

Angielska policja wydała już komunikat. Czytamy w nim, że zatrzymano 39 kibiców Legii Warszawa. – Dokonaliśmy ponad 30 aresztowań w związku z atakiem na policjantów i poważnych zamieszek, w których uczestniczyli kibice gości. Byliśmy świadkami obrzydliwych i bardzo niebezpiecznych scen. Ze względów bezpieczeństwa na miejscu pojawiła się znaczna liczba policjantów. Uważa się, że zamieszki wybuchły, gdy kibice Legii nie dostali biletów na mecz – przekazała policja z Birmingham.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE